JuniorErb 2019 zná vítěze

Hradec Králové

Finalisté krajských kol letošního ročníku JuniorErbu byli pozváni na konferenci ISSS do Hradce Králové, kde se v pondělí 1. dubna odpoledne setkali se senátory Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem, zástupci Plzeňského kraje, Magistrátu hlavního města Praha, některými z porotců a s organizátory.

JuniorErb

Nejprve došlo k předání ocenění v kategorii Ostatní kraje, kde 3. místo obsadily Anežka Tinková a Nikol Nejezchlebová se stránkami amatérského divadelního spolku http://dohralijsme.studentiguh.cz. Na 2. místo se stránkami pro zdravotní sestry http://sestryvip.studentiguh.cz probojovaly Věra Hanáková a Amálie Stejskalová. Vítězství si odnesly Ludmila Gieslová, Kateřina Nedomová a Adéla Staňková za stránky folkpunkové skupiny Rozinky http://rozinky.studentiguh.cz.

Pak již následovalo vyhlášení celkových výsledků JuniorErbu 2019. Z finalistů byli nejúspěšnější Jaromír Hanuš, který se s neoficiálními stránkami rozhledny Chlum umístil na bronzové příčce, druhé skončily Ludmila Gieslová, Kateřina Nedomová a Adéla Staňková se stránkami folkpunkové skupiny Rozinky a vavříny vítěze porota přiřkla Lukáši Budskému za stránky Tanečního studia Andrea.

Všichni zúčastnění soutěžící si kromě věcných cen odnesli také pamětní listy Senátu Parlamentu ČR.

Soutěž pořádá spolek Český zavináč za podpory Plzeňského kraje, Magistrátu hlavního města Praha a Senátu Parlamentu České republiky. Spolupracují na ni Jednota školských informatiků a DigiKoalice. Organizátorem je spolek Český zavináč.