19. ročník Zlatého erbu vyhlášen

, Praha

V úterý 3. ledna 2017 byl oficiálně vyhlášen 19. ročník soutěže Zlatý erb. Renomovaná soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, která plynule navazuje na odkaz dvou osobností – Jana Savického a Františka Dohnala, vstupuje do dalšího roku své existence s rozšířeným organizačním týmem, v jehož čele je nově spolek Český zavináč, a drobnými úpravami kategorií i metodiky hodnocení. Na podobě soutěže se ale nic zásadně nemění, v první fázi proběhnou jako obvykle krajská kola a jejich vítězové postoupí do kola celostátního, jehož finále se odehraje tradičně v rámci programu konference ISSS v Hradci Králové.

„Doufáme, že se nám v novém ročníku podaří opět rozšířit počet soutěžících – pro města a obce totiž účast přináší řadu výhod,“ zdůrazňuje výkonný ředitel soutěže a dlouholetý předseda celostátní poroty Zlatého erbu Tomáš Holenda. „Soutěžící se ujistí, zda webové stránky vyhovují všem požadavkům, a získají objektivní srovnání se sousedními obcemi a městy. Příklady dobré praxe, byť třeba jen na regionální nebo krajské úrovni, mohou přinést novou inspiraci, nové nápady a nové zkušenosti. Samotné přihlášení pracovníky samospráv nijak nadměrně nezatíží a podrobné hodnocení poroty může ukázat slabá místa, která na webových stránkách jsou…“

Přihlašovací formulář a propozice soutěže jsou k dispozici na www.zlatyerb.cz.

Termíny
  • Uzávěrka příjmu přihlášek: 3. února 2017, 14.00 hodin;
  • Vyhlášení výsledků krajských kol v průběhu března 2017;
  • Slavnostní vyhlášení vítězů celostátního kola: 3. dubna 2017, konference ISSS/V4DIS, kongresové centrum Aldis, Hradec Králové.