Archiv aktualit

Zlatý erb 2017 – Tomáš Renčín v pořadu @online ČT24

Prezentace tchajwanských dodavatelů

Dlouhodobá spolupráce Tchajwanu a Kraje Vysočina v oblasti digitalizace veřejné správy a dalších oblastí, jako je například zdravotnictví, přináší i letos svoje plody. Před dvěma lety to odstartovalo pozvání ředitele Ekonomické divize Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře, která v České republice vykonává funkci zastupitelského úřadu Tchajwanu, ze strany hejtmana Jiřího Běhounka na ISSS 2015. Ředitel Ben Wu seznámil v rámci své prezentace účastníky s výsledky, jichž dosáhla tchajwanská vláda v oblasti e-governmentu a e-health v posledních letech. (více)

Autobus do Hradce Králové

ISSS 2017 – premiér Sobotka, řada členů vlády i Iniciativa 202020

Programu jubilejního 20. ročníku konference ISSS v pondělí 3. dubna dopoledne se aktivně zúčastní celá řada osobností. Hned v ranním bloku MV ČR vystoupí premiér ČR Bohuslav Sobotka a až poté odcestuje na zahraniční služební cestu. Na tradičním slavnostním zahájení by pak neměli chybět vicepremiéři Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová nebo ministr vnitra Milan Chovanec. (více)

Zlatý erb 2017 – reportáž ve Studiu 6 České televize

Zlatý erb 2017 – probíhají krajská kola

, Praha

Devatenáctý ročník oblíbené soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí je v plném proudu. Týden před termínem ukončení příjmu přihlášek je v soutěži několik desítek aktivních účastníků z 11 krajů a hlavního města Prahy. (více)

19. ročník Zlatého erbu vyhlášen

, Praha

V úterý 3. ledna 2017 byl oficiálně vyhlášen 19. ročník soutěže Zlatý erb. Renomovaná soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, která plynule navazuje na odkaz dvou osobností – Jana Savického a Františka Dohnala, vstupuje do dalšího roku své existence s rozšířeným organizačním týmem, v jehož čele je nově spolek Český zavináč, a drobnými úpravami kategorií i metodiky hodnocení. Na podobě soutěže se ale nic zásadně nemění, v první fázi proběhnou jako obvykle krajská kola a jejich vítězové postoupí do kola celostátního, jehož finále se odehraje tradičně v rámci programu konference ISSS v Hradci Králové. (více)

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, odpovídá na otázky VSOL

Blíží se jubilejní 20. ročník konference ISSS

, Praha

Na jaře 2017, ve dnech 3.–4. dubna, se v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové uskuteční již 20. ročník renomované konference ISSS zaměřené na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti, tradičně doprovázený visegrádskou konferencí V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society). (více)

Virtuální Hradec Králové

Statutární město Hradec Králové v současné době nabízí zajímavé aplikace pro uživatele chytrých mobilních telefonů nebo tabletů. Zdarma lze získat například aplikaci InCity, která je propojena s hlavními městskými informačními zdroji – oficiálním webem města www.hradeckralove.org a informačním, prodejním a rezervačním portálem www.HKpoint.cz. Přímo z aplikace lze rezervovat či zakoupit vstupenky, vyhledat nejbližší parkoviště a odeslat platební SMS, vyhledat záznam na úřední desce, nahlásit závadu prostřednictvím služby MMS podněty občanů apod. (více)

Na Úřadu vlády ČR byl představen projekt Iniciativa 202020

Předseda vlády Bohuslav Sobotka společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem, státním tajemníkem pro evropské záležitosti a koordinátorem digitální agendy ČR Tomášem Prouzou, hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a prezidentem ICT Unie Zdeňkem Zajíčkem představili ve čtvrtek 15. září 2016 projekt Iniciativa 202020. Ten má za cíl do konce roku 2020 posunout Českou republiku v rozvoji e-governmentu v Evropě mezi prvních 20 států. (více)

Zahájení ISSS 2017 se zúčastní i premiér Sobotka

Průzkum IDC mezi účastníky ISSS 2016

Společnost IDC CEMA, která je již řadu let analytickým partnerem konference ISSS/V4DIS, provedla během března a dubna průzkum mezi registrovanými účastníky největší tuzemské ICT akce pro veřejnou správu. Šetření se zaměřilo na dvě hlavní oblasti – bezpečnost a cloudová řešení. Potvrdila se očekávání – zatímco kybernetická bezpečnost má ve veřejné správě vysokou prioritu, rozvoj cloudu se prakticky zastavil. (více)

Konference ITAPA 2016 – jednotný digitální trh EU, regulace digitálních platforem a mnoho dalšího

Blíži sa termín Jarnej konferencie ITAPA 2016, ktorá sa bude konať už 9. júna 2016 v Bratislave v Grand Hoteli River Park. Program Jarnej ITAPA 2016 je jedinečný jeho európskym dopoludním, ktoré pokrýva absolútne horúcu tému jednotného digitálneho trhu aj s ohľadom na dlho očakávaný balíček Európskej komisie k elektronickému obchodu, ktorý len pred pár dňami predstavili v Bruseli a ktorý je kľúčovým v rámci Stratégie EÚ pre jeho rozvoj. (více)

Videoklip z ISSS/V4DIS 2016

20. ročník konference ISSS: 3.–4. dubna 2017

Dvacatý ročník konference ISSS se bude konat ve dnech 3.–4. dubna 2017, opět v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Závěrečná zpráva a hodnocení 19. ročníku konference

Diskuse osobností v rámci slavnostního zahájení konference

Projev eurokomisařky Věry Jourové v rámci slavnostního zahájení konference

ISSS 2016