pruhy pruhy
ISSS -- Local and regional information society ISSS -- Local and regional information society 6.--7. dubna 2009
Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis

Mezinárodní konference "eID a veřejné registry"

8. 4. 2009

09_dsc_0048.jpg 09_dsc_0053.jpg 08_dsc_0059.jpg 09_dsc_0098.jpg 09_dsc_0118.jpg

Ministerstvo vnitra ČR ve spolupráci s Evropskou komisí uspořádalo mezinárodní konferenci s názvem "eID a veřejné registry". Konference byla zahájena 6. dubna 2009 neformální večeří v Praze a pokračovala v úterý 7. dubna 2009 v Hradci Králové při příležitosti konání dvanáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Cílem této významné akce pod hlavičkou českého předsednictví bylo představit současný stav vývoje a plány do blízké budoucnosti v oblasti eID (elektronické identifikace) a veřejných registrů v Evropě. Kompatibilita národních eID systémů napříč EU je považována za základ budování celoevropského trhu služeb a rozvoje informační společnosti. Konference měla v souladu s mottem našeho předsednictví odstranit alespoň některé bariéry v oblasti eGovernmentu, které mezi jednotlivými členskými státy existují. Vzájemné uznávání elektronické identity přes hranice je stále spíše snem, než každodenní realitou pro téměř 500 milionů Evropanů.

Mezinárodní konference "eID" a veřejné registry" se zúčastnili zástupci všech relevantních organizací a nejvýznamnějších projektů a iniciativ k problematice elektronické identifikace.

Konferenci úvodním proslovem zahájil ministr vnitra Ivan Langer, generální ředitel generálního ředitelství pro informační společnost a média Evropské komise Fabio Colasanti a prezident Svazu měst a obcí Oldřich Vlasák.

Účastníci měli možnost zhlédnout celkem 11 prezentací od předních evropských expertů na téma elektronické identifikace a veřejných registrů.